Parim kõhulihaste harjutus

Kõige efektiivsem harjutus

Mis on see parim kõhulihaste harjutus, mis aitaks kõhulihased tuua nähtavale? Paraku võib ikka kohata arusaama, et selline maagiline harjutus on olemas ning need, kel ilusad kõhulihased, kindlasti teavad seda harjutust. Tegelikult otseloomulikult sellist ühte ja maagilist harjutust ei eksisteeri. Ning kõik, kes väidavad vastupidist, müüvad lihtsalt illusiooni, mille teeb muidugi eriti lihtsaks nutiajastu, kus kergeusklikke lihtne mõjutada. Ning teisalt ei pea olema ka kergeusklik, selleks et õnge langeda. Me otsime alati võimalikult otsest ja lihtsat teed tulemuseni, seega kui keegi müüb kiiremat ja lihtsamat teed, siis mingi osa meist tahab uskuda, et äkki saabki kiiremini. Ja nii need illusioonid elus püsivadki ja ilmselt jäävadki alati püsima.

Kuidas siis saada endale sile kõht või lausa kuubikud nähtavale? Kõige efektiivsem “harjutus” on õige ja piisav toitumine. Enamus teavad seda, aga tasub üle korrata. Kui toitumine paigas ei ole, siis rasvakihi alla võib endale võimsad kuubikud treenida, aga visuaalselt näha neid ikka ei ole. Seega alustada tuleb toitumisest. Vaadata üle kriitilise pilguga ning vajadusel lausa mõni periood mõõta, palju ja mida päeva jooksul tarbid. Reeglina on matemaatika ajas paigast läinud. Ning tarbitakse päeva jooksul rohkem kui kulutatakse, seega ei jää kehal muud üle, kui “kasum” hoiustada. Ning hoiustamine toimub otseloomulikult rasvarõngana kere ümber. Oluline on mainida, et alati on erandeid ja see kõik ei ole niivõrd must ja valge. Tean inimesi , kes tõesti toituvad üpriski tervislikult ning koguste poolest peaks kaal justkui langema, aga ometigi ei lange. Need on juba keerulisemad näited ning tihti on keha niivõrd kaua piinatud, et mitmed hormoonid ning süsteemid ei talitle enam normaalselt. Ent enamike inimeste puhul on põhjus tõesti lihtsas matemaatikas.

Toitumine paigas, aga mis on ikkagist parim harjutus?

Kui toitumine saab paika ja kaal ning keha rasvaprotsent hakkab liikuma õiges suunas, siis mida veel vaja teha? Oletame, et rasvaprotsent saab juba üsna madalaks, aga kuubikuid ikka ei näe. Pettus või? Nüüd sõltubki sellest, kui agaralt jõutrenni on varasemalt ja noorena tehtud. Kõhu sirglihas ehk “sixback” on nagu iga teine lihas. Teda saab arendada ning tal on võime kasvada. Vähe treenitud lihas ei pruugi ka suhteliselt madala rasvaprotsendi juures esile kerkida, samas hoolikalt arendatud lihas paistab silma ka suhteliselt kõrgema rasvaprotsendi juures. Täpselt niisamuti on ka kõhulihastega. Ei ole ühte parimat harjutust, aga on eesmärgile vastavad harjutused ning harjutused, mis eesmärki silmas pidades ei ole kõige tulemuslikumad. Üldistades võib öelda, et enamus soovib parem välja näha, tugevam olla ning end hästi tunda. Seda eesmärki silmas pidades tuleks minu meelest keskenduda järgmistele punktidele.

Fleksiooniharjutused, rotatsiooniharjutused, ekstensiooniharjutused ning “anti-… harjutused”

Igapäevaelus omavad keskkere lihased pigem stabiliseerivat ning jõudu üle kandvat rolli. Ehk sellest vaatenurgast võiks nad olla tugevad just erinevates staatilistes positsioonides. Siin tulevad mängu kõik need “anti-” harjutused. Siia alla lähevad erinevad plangud (anti-ekstensioon), külgplangud (anti-lateraalfleksioon) ning tagurpidi plangud (anti-fleksioon). Samas, kui treenida baasharjutusi (kükk, jõutõmme, surumised, tõmbed, väljaasted) korrektse tehnikaga, siis kerelihased tugevnevad kaasproduktina. Seega (üldjuhul) mina pigem soovitaks areneda baasharjutustes. Pole võimalik teha suure raskusega kükki või jõutõmmet ilma, et keskkere lihased korralikult töötaks. Kui aga rääkida ikkagist ilusatest nähtavatest kõhulihastest, lisaks üldisele heaolule ja funktsionaalsusele, siis tuleks teha ka klassikalisemaid fleksiooni- ning rotatsiooniharjutusi. Nagu näiteks rippes põlvetõsted ning jalatõsted, veerand istessetõusud ning rotatsiooniharjutustest erinevad kerepöörded, näiteks plokksüsteemil kerepöörded.

Lihtsat vastust taaskord anda ei saa. Aga kui ma annaks kaks harjutust nähtavate kuubikute jaoks, siis need oleks rippes või spets toolil põlvetõsted ning plokksüsteemil kaabliga kerepöörded.

Nende kahe harjutusega saavad tööd nii “kuubikud”, kui ka kõhupõikilihased, neid on lihtne sooritada ning nendes on lihtne areneda.

Related Posts